Peizažai

Peizažai

Kelios gudrybės kaip fotografuoti peizažus.

Egzistuoja kelios peizažų fotografavimo gudrybės.

Jei fotografuojate peizažus, paros metu yra du įdomūs laikai, su kuriais tikrai pamėginsite eksperimentuoti. 1) Auštant. Galite fotografuoti nuo 15min. iki 30min. prieš aušrą ir paskui nuo 30min. iki 1 valandos (priklausomai nuo to, kokio ryškumo ta šviesa). 2) Temstant (principas ir laiko intervalai panašūs kaip nurodyti prieš tai). Kodėl šie laikai? Tai momentas, kuomet kylanti ar besileidžianti saulė nudažo dangų bei aplinką spalvomis, kurių nebus įprastu dienos metu. Prieš pradingdama horizonto linijoje vakarais kartais saulė “žybteli”, išmesdama į aplinką įvairiausius atspalvius.  Vakare ir ryte galima užfiksuoti šiltą, švelnią šviesą,  o tai suteikia profesionalios kokybės nuotraukoms.

Jei rimtai fotografuosite peizažus, Jums dažniausiai prireiks trikojo, ypač prie prastesnio apšvietimo- tamsoje fotoaparatas patampa labai jautrus rankų judesiams, o jei užkelsite išlaikymo greitį kaip išeičiai- peizažas gali perdaug užtemti. Tinkamai nesuderinus įrangos ir visų detalių, nuotraukos tiesiog “išbliurs” ir bus nekokybiškos. Norint žaisti su HDDR- kompensuojant skirtumus tarp šviesių ir tamsių nuotraukos detalių- trikojis taip pat praverčia, nes HDDR labai jautrus rankų judesiams. Geriausi trikojai pagaminti iš anglies pluošto. Jie yra lengvesni negu metalo trikojai ir anglies pluoštas nerezonuoja kaip metalas taigi vėl sumažėja vibracijos pavojus- o jei iš tiesų rūpinsites, kad nuotrauka būtų profesionali, tiksli iki kiekvieno šviesos grudelio ir pikselio- šituos dalykus taip įtrauksite į bendrą apskaičiavimą, net jei dirbsite su dalykais, kuriuos sunku pastebėti akimis.

Galite netgi naudoti nuotolinio valdymo kabelį su pulteliu. Tai paprastas kabelis, jungiamas prie jūsų fotoaparato, gale yra mygtukas. Paspaudus šį mygtuką Jūs nufotografuojate, nepaliesdami užrakto paleidimo mygtuko. Spūstelėjus užrakto paleidimo mygtuką, Jūs taip pat minimaliai sujudinat fotoaparatą ir kuriat naujas vibracijas

Sudėliokite savo nuotrauką pagal tam tikrus principus ir struktūrą, jų gali būti įvairių, kiekvienas gali sau atrasti tinkamiausią. Pradžiai galite nuotrauką išskirti tiesiog į tris dalis- priekinį planą, vidurinį planą, ir galutinį planą- planai gali būti “ištęsti” į erdvę, į priekį, ar tiesiog “dėliotis” nuo nuotraukos apačios iki viršaus.

Visuomet atkreipkite dėmesį, kur yra horizonto linija jūsų nuotraukoje.  Iš įpročio taip jau suveikia, kad žmogus dažnai impulsyviai horizonto linija fiksuoja per patį nuotraukos vidurį. Taisyklių čia nėra, horizonto linija gali gerai ir atrodyti pačiame viduryje- tačiau pagalvokite ką norite išryškinti. Jeigu dangaus vaizdas tą akimirką puikus, tada horizontas gali būti ir apatiniame nuotraukos trečdalyje (kartu šitaip dangų dar labiau išryškinsite). O jeigu svorio centras žemė- tegu ji būna dominantė- fiksuokite horizonto liniją viršutiniame fotografijos trečdalyje. Šitaip paryškinsite žemę. Tačiau svarbiausia tai, kad abu šitie metodai padeda išvengti nuotraukos centre sustingdyto horizonto ir suteikia jūsų fotografijoms gelmės bei įdomumo.

Norėdami išgauti sodresnių spalvų, galite pamėginti panaudoti poliarizacinį filtrą. Jis prisukamas ant objektyvo  ir naudingas dviem atvejais: 1) Beveik visiškai iš fotografijos pašalina atspindžius(ypač vandens, uolų ar bet kokio blizgaus paviršiaus) ir 2) Neretai praturtina žydrus dangaus tonus, juos patamsindamas ir pasodrindamas spalvas. Du patarimai: 1) Poliarizuojantys filtrai efektyviausiai veikia, kai fotografuojate 90 laipsnių kampu saulės atžvilgiu, taigi kai saulė yra priešais Jus arba už Jūsų, jie taip gerai nebepadeda. 2) Naudokite besisukantį žiedą ant filtro tam, kad kad pakeistumėt poliarizacijos kiekį (ir rakursą): jis taip pat naudingas tuo, kad galite pasirinkti ir pašalinti arba dangaus arba žemės atspindžius.

Fotografuokite blogu oru, nebijokite sušlapti ir neleiskite laiko namie, besisaugodami lietaus.  Iškart po lietaus, kol dar debesuota ir tamsu, pats tinkamiausias momentas fotografuoti lapiją, miškus(žali lapai atrodo sodresni ir gyvesni, o vandens šešėliai ant lapų dar labiau viską pagražina), upes samanotais krantais, krioklius. Jeigu oras audrotas, įmanoma, kad išsyk, kai tik liausis lietus ir debesyse atsiras properšų, pro jas dirstelės saulė ir nušvis kelios nuostabaus grožio akimirkos. Tai gali tetrukti vos kelias minutes, paskui arba vėl kils audra, arba oras išsigiedris ir nušvis skaisti saulė, taigi būkite pasiruošę toms kelioms magiškoms akimirkoms, kurios švystelės tarp audrų. Kol audra neįsisiautėjo, Jums gali pavykti nufotografuoti neįtikėtinai gražų dangų, piktus debesis, o kartais ir spalvotą šviesą ir galingus šviesos spindulius.

No Comments

Post A Comment