Portretai

Portretai

Keletas įžanginių triukų iš daugelio kaip fotografuoti geresnius portretus lauke.

Geriausias objektyvas.

Tai nėra taisyklė, bet kai kurie fotografai fotografuoja portretus 85-100mm nedidelio kintamojo židinio objektyvu ir vienas jų mėgiamiausių židinio nuotolių priklauso 85-100mm intervalui. Šie objektyvai suteikia galimybę fotografuoti iš parankaus darbinio atstumo(fotografuodami 3-3,5metrų atstumu  paliekate pakankamai erdvės “kvėpuoti” tarp savęs ir kliento ar modelio). Dar įdomu tai, kad fotografuojant 85-100mm intervale panaikinamas grožio neteikiantis veido iškraipymas, kuriuo pasižymi plačiakampiai objektyvai ir išvengiama ilgų teleobjektyvų “suspaudimo”.

Diafragma.

Tarp kai kurių fotografijos ekspertų galioja nuomonė, kad f/11 yra tinkamiausia diafragma portretams, nes gaunamas puikus ryškumas ir veidui suteikiama gylio, o tai dažniausiai sukuria bendrą puikų vaizdą. Žinoma, jei norėsite kurti gražius “boketus”, ar ieškosite įdomesnių nustatymų, norėdami nenorėdami išbandysite įvairias kitas diafragmas.

Kur fokusuoti.

Kur fokusuoti- kalbos apie tai vyko visą fotografijos istoriją, ir variacijų gali būti įvairių, tačiau geriausiai fokusuoti į kliento akis, jei kalba eina apie veidą. Fotografuodami f/11 diafragma ir fokusuodami į akis išgausite tinkamą viso veido ryškumą, o akys bus “smeigtuko” aštrumo, kas portretui suteikia didesnės meninės gelmės. Taip pat galite besimokydami pradžioje ir ieškodami tinkamų nustatymų- mėginti komponuoti kliento ar modelio akis per 1/3 kadro žemyn nuo viršaus.

Kur pastatyti fotoaparatą.

Geriausiai fotoaparatą pastatyti pradžioje kliento ar modelio akių lygyje besimokant, nors iš patirties pasakysiu, kad yra dešimtys kitų įdomių rakursų, iš kurių veidas ir kūnas atrodo unikaliai, ir su visais jais rekomenduočiau paeksperimentuoti. Tačiau jei fotografuosite vaikus- nefotografuokite jų būtent iš viršaus, nes rezultatas ne visuomet bus geras. Vaikus kilstelėkite iki savo akių lygio, arba priklaupkite/nuleiskite trikojį iki jų akių lygio.

Kaip pasirinkti apšvietimą.

Fotografuojant portretus lauke vidurdienį pilna šviesos  ir ant modelio veido meta sunkius šešėlius, kurie gali sugadinti daug kadrų. Visuomet atkreipkite dėmesį į šešėlius! Pradžioje besimokant, paprašykite modelio atsistoti šešėlyje, ten šviesa švelnesnė ir šešėliai mažiau pastebimi bei daug švelnesni. Patys pasitraukite į pavėsį netoli tiesioginės saulės šviesos. Tačiau tai tik taisyklė pradžioje- laikui bėgant galbūt norėsite paeksperimentuoti ir su šešėliais bei to kaip jie krenta ant veido, ir kokius meninius efektus iš to galima išgauti, tačiau tam reikia daug praktikos ir eksperimentavimo, norint sukurti kažką unikalaus ir gražaus. Pradžioje visų šešėlių, krentančių netolygiai ant veido, geriausiai tiesiog išvengti.

Vienas triukas kaip fotografuoti portretus besileidžiant saulei su blykste.

Besileidžiant saulei, norint kompensuoti krentančios šviesos efektą, reikės arba fotoaparato su dideliu sensoriumi(full frame) arba objektyvo, kurio diafragma plačiai atsiveria ir įleidžia didesnį šviesos pluoštą- rezultatai vien keliant ISO netenkins, ir dažnai bus prasti. Tačiau dažnai fotografuojamas žmogus virsta siluetu, nes saulėlydis yra už jo. Yra vienas senas triukas ir su blykste- dažniausiai ją naudojant modelis atrodo išblukęs. Bet pabandykite pirmiausiai išjungti blykstę ir nutaikykite objektyvą į dangų. Tada iki pusės nuspauskite užrakto paleidimo mygtuką, taip užfiksuodami dangaus ekspoziciją, paskui, vis dar nuspaudę užrakto mygtuką(arba galite paspausti fotoaparato ekspozicijos fiksavimo mygtuką), iš naujo sukomponuokite kadrą nukreipdami objektyvą į pozuotoją, tada įjunkite blykstę ir nufotografuokite objektą blykstės šviesoje. Šitaip pozuotojas bus apšviestas kompensuojama šviesa, o dangus vis tiek atrodys puikiai.

 

 

 

 

No Comments

Post A Comment